شما اینجا هستید

گلیسیرین

گلسیرین

 گلیسرول یا گلیسیرین (Glycerol) الکی سه عاملی با جرم مولی 92  و فرمول شیمیایی  C3H8O3 است که به دلیل پیوند ها هیدروژنی در آب حل می شود ولی در مابقی الکل ها به طور کامل حلالیت ندارد .

منبع اصلی گلسیرین چربی حیوانی و گیاهان است و اصلی ترین منبع آن روغن زیتون است، گلیسرول همچنین در زرده تخم مرغ نیز وجود دارد.

این محصول ماده ای بی رنگ ، بی بو ، چسبناک ، شیرین و چرب است که در حضور گرما اب از دست داده و به دودکننده آلدهیدی تبدیل میشود که به مخاط بینی انسان آسیب میرساند .

گلیسرول ماده ای غیر سمی است که در صنایع متفاوت کاربرد های مختلفی دارد :

از گلیسرین خالص در صنایع داروسازی و و محصولات زیبایی استفاده می شود . از گلیسرین برای تهیه ی کرم های صورت ، لوسیون های بدن ، مرطوب کننده ها و ... استفاده می شود زیرا باعث آبرسانی پوست می شود و پوست را چرب میکند .

در صنایع غذایی از گلیسرول به عنوان جذب کننده آب ، شیرین کننده ، حلال و نگهدارنده ضعیت استفاده میکنند ! در صنایع کیک و کلوچه به عنوان ماده پرکننده استفاده میشود و در نوشابه های الکلی باعث غلیظ تر شدن نوشابه می شود .

همچنین از گلیسیرین در صنایع صابون سازی برای ساخت صابون های باکیفیت و شفاف نیز استفاده میکنند که یکی از کاربرد های گیلسرول است ، گلیسرول باعث میشود جک های مکانیکی از یخ زدن بازداری شوند .

 

تیناکم واردکننده مستقیم گلیسرول است و شما میتوانید بهترین قیمت ها را از ما بخواهید ! جهت خرید گلسیرین در دو گرید خوراکی و دارویی با شماره های ما در تماس باشید

اضافه کردن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ های HTML قابل قبول نمی باشد.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

قالب دروپال فارسی‌سازی شده توسط دروپال کار