شما اینجا هستید

هیدروسولفیت سدیم

سدیم هیدروسولفید

هیدروسولفیت سدیم :  با نام انگلیسی Sodium hydrosulfide و فرمول شیمایی NaHS است که نقطه ذوب آن 55 درجه است و جرم مولی آن 56.036 گرم بر مول است همچنین شناسه پاب کم آن نیز 28018 می باشد ، هیدروسولفید سدیم پودری سفید رنگ با خاصیت آتش زایی شدید و بوی کمی از سولفور است که در الکل نامحلول است و در واکنش های شیمیایی به عنوان واسط شیمایی و کاتالیزور به کار می رود و قابلیت انحلال در آب را دارد . ترکیب شیمیایی هیدروسولفیت سدیم از واکنش خنثی شدن بین هیدروژن سولفیت با باز سود مایع حاصل می شود. از هیدروسولفیت سدیم جهت سنتز ترکیبات معدنی و آلی  سولفور استفاده می شود.

کاربرد هیدروسولفیت سدیم :

هیدروسولفیت سدیم کاهنده بسیار قوی است که بر رنگینه های مختلفی از جمله رنگینه های خمره ای تاثیر مستقیم گذاشته و آنها را به شکل انحلال پذیری می کاهد. به دلیل عدم پایداری این ماده مشکلاتی ایجاد می شد که اخیرا این مشکل برطرف شده است و این ماده میتواند به صورت ذخیره ای استفاده شود . از این ماده در استخراج مس برای فعال کردن مواد معدنی اکسید استفاده می شود.

نام هیدروسولفیت سدیم در صنعت رنگرزی "هیدرو" میگوند همچنین به جای استفاده از روی در صنایع تخمیر چوب و ساخت کاغذ از این ماده استفاده می شود، زیرا قوانین منع استفاده از روی برای ساخت کاغذ وجود دارد، درکل کاربرد اصلی هیدروسولفیت سدیم در صنایع چاپ و رنگرزی است .از کاربردهای دیگر هیدرسولفیت سدیم استفاده از آن  جهت تولید کاغذ و پارچه می باشد.  هم چنین در صنعت چرم نیز برای از بین بردن مواد روی پوست  استفاده می شود.

فروش هیدروسولفیت سدیم :

تیم بازرگانی تیناکم با واردات مستقیم انواع مواد اولیه شیمایی مورد استفاده در صنایع مختلف امکان خرید را برای تمامی هم میهنان عزیز فراهم آورده و باعث کوتاهی دست دلالان بازار شده است ! ما بهترین قیمت های بازار را به شما ارائه خواهیم کرد .

هم اکنون بار هیدروسولفیت سدیم با بشکه های 100 کیلویی و 50 کیلویی و خلوص 99% در انبار های ما موجود است ، جهت خرید و یا استعلام قیمت با شماره های شرکت در تماس باشید .

محصولات: 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ های HTML قابل قبول نمی باشد.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

قالب دروپال فارسی‌سازی شده توسط دروپال کار