شما اینجا هستید

سوربیتول

واردکننده سوربیتول

شرکت بازرگانی تیناکم محصول سوربیتول را از کشور هند، آلمان و فرانسه می نماید. شما مشتریان گرامی میتوانید این محصول را در بسته بندی های 250 و300 کیلو گرمی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دلیل واردات مستقیم از ماخریداری نمایید. جهت کسب اطلاعات در مورد این محصول و خرید گلوسیتول با تلفنهای شرکت  تماس حاصل فرمائید.

سوربیتول sorbitol

نامهای دیگر: گلوسیتول, D-Sorbitol; Sorbogem; Sorbo
فرمول شیمیایی: C6H14O6
شکل ظاهری: پودری سفید، مایع 70درصد
گرید: خوراکی، دارویی
بسته بندی: بشکه 275 و 300 کیلویی
کشور سازنده: آلمان(کارگیل)، هند، فرانسه(روکت)

واردکننده سوربیتول روکت

سوربیتول  یک قند الکلی است که در بدن انسان به آهستگی متابولیزه می‌شود و به دوشکل وجود دارد. سوربیتول پودر شده جانشین ساکارز می شود و به عنوان ملین استفاده می‌شود و سوربیتول مایع جایگزین شربت گلوکز می شود. . قدرت شیرین‌كنندگی این محصول 60 درصد ساكاروز است. این ماده به صورت طبيعي در بسياري از ميوه‌ها و سبزيجات وجود دارد و به طور تجارتي از احياي گلوكز تهيه مي‌شود. غنی ترین منبع سوربیتول دانه های سماق کوهی است همچنین در آلو سیاه، سیب، گلابی و هلو نیز وجود دارد. این محصول يك شيرين كننده مي باشد و به آساني در آب حل مي شود و در مقابل حرارت پخت با ثبات است و چون جاذبه الرطوبه مي باشد به عنوان يك نرم كننده بافت مورد استفاده قرار مي گيرد. جذب این ماده از مجراي گوارش بسيار ضعيف است. اين ماده دركبد متابوليزه شده و به فروكتوز تبديل مي‌شود. بخشي از سوربيتول نيز به‌گلوكزمتابوليزه مي‌شود. گلوسیتول خاصيت پايدار‌كننده و مرطوب‌كننده نيز دارد و در محصولات آرايشي و دارويي مختلف، مانند خميردندان، استفاده مي‌شود. همچنین این ماده به عنوان یک شیرین کننده برای غذاهای افراد دیابتی و غذاهای کنسروشده و  همچنین به عنوان یک نرم کننده و ماده ای که رطوبت را به خود جذب می کند در کنسروها استفاده می شود به طوریکه این ماده به شکل شربتی با غلظت ۷۰% به مقدار ۵ تا ۱۵ درصد اضافه میشود.

تولید سوربیتول

سوربیتول در حال حاضر در مقیاس صنعتی توسط هیدروژناسیون دکستروز تولید می شود. تولید  صنعتی  سوربیتول براساس هیدروژناسیون گلوکز در فشارkpa 4040 تا kpa  5040 و در دمای  C 140ْ تا C 150ْ در خصوص کاتالیزو نیکل بوده و سپس مراحل تصفیه شامل کروماتوگرافی تبادل کننده یونی را طی می کند .  سوربیتول همچنین می تواند توسط میکروار گانیسم ها تولید شود. سوربیتول پودر شده بخاطر ایجاد حرارت منفی در محلول به مقدار -۱۱۰ Kj/gr سرما ایجاد می کند . یک گرم  سوربیتول حدوداً در ۰/۴۵ml آب حل شده و در الکل ، متانل و اسید استیک تقریباً حل می شد D-sorbitol به طور عمده از فروکتوز توسط سلولهای Zymomonas mobilis  نفوذ پذیر شده تهیه شده و سپس توسط سلولهای گلوکونو باکترساب اکسیدان به L-sorbose برگردانده می شود .

کاربردهای سوربیتول:

سوربیتول توسط هیدروژناسیون کاتالیتیکی دکستروز بدست آمده و شیرین کننده بسیار مناسبی برای تولید محصولات غذایی با قند کم است. این ماده، شیرین کننده فساد ناپذیری در مقایسه با ساکارز است . تشکیل اسید لاکتیک از این پلی اول به طور قابل توجهی کمتر است و کاهش PH روس سطح دندانها را به طور فوق العاده ای کمتر می کند بنابراین  میزان PH  را به مقداری پائینتر از مقدار بحرانی که مرحله پیدایش پوسیدگی است ، پائین نمی آورد(۷/۵=PH). این ماده به طور موفقیت آمیزی در صنایع دارویی و روغنهای مو و پوست و در محدوده وسیعی از کاربردهایی غیر از کاربردهای غذایی استفاده می شود. استفاده از این محصول در صنایع شیرینی سازی مثل شکلات ، مخصوصاً شکلاتهای تخته ای که مصرف دارویی دارند ، بسیار مهم است. پودرهای سوربیتول به شکلهای مختلفی می توانند استفاده شوند خواص پودری آن به میزان تراکم پذیری و در مورد قرصها به میزان سختی، میزان بهم فشردگی و زمان حل شدن و مقاومت در مقابل نگه داری بستگی دارد. سوربیتول مثل بیشتر پلی اولها توسط ارگانیسم بدن انسان به عنوان ماده مغذی استفاده می شود بامصرف گلوسیتول ذخیره گلیکوژن و گلیکولیز که برای انسانها حیاتی هستند به طریق مناسبی برای دیابتی ها ثابت نگه داشته می شوند.

کاربرد سوربیتول در صنایع غذایی

 سوربیتول یک شیرین کننده مهم جهت ساختن محصولات کم شیرینی برای دیابتی ها می باشد. موارد استفاده عمده آن در محصولات صنعت شیرینی سازی با شیرینی کم ، به خصوص درنباتها و صمغها ، آدامسها و شکلاتها می باشد. برای آدامسهای کم شیرینی، گلوسیتول به شکل جامد و مایع استفاده می شود .  گلوسیتول پودر شده جانشین ساکارز شده در حالیکه شربت سوربیتول جایگزین شربت گلوکز می شود. در قسمت شکل پذیر کردن با اضافه کردن مقدار کمی سوربیتول، خواص شکل پذیری بهبود می یابد و اضافه کردن مانیتول مانع چسبندگی می شود.

کاربرد سوربیتول در داروسازی

- گلوسیتول در سوسپانسیونها ، امولسیونها و کرمها ، اثر تثبیت کننده دارد و گرفتن و از دست دادن آب را کنترل می کند .
- از خاصیت فساد ناپذیری  گلوسیتول در شربتها استفاده می شود
- اثر شکل پذیر بودن آن در تولید کپسولهای ژلاتینی استفاده می شود.
- با کمپرس کردن مستقیم سوربیتول پودری، قرص آن تولید می شود برای تولید قرصها مناسب است.

کاربرد سوربیتول در صنایع آرایشی بهداشتی

ترکیب غیر ابتدایی و مشخصه جذب رطوبت  سوربیتول، نقش مناسبی در خمیر دندان و روغنهای مو و پوست ایفا می کند. از توانایی  گلوسیتول اغلب به منظور پایداری امولسیونها و سوسپانسیونها ، استفاده می شود. فاسد نشدن و طمع شیرین مطبوع ان نیز خواص کلیدی مهمی برای استفاده از این ماده در خمیر دندان می باشد و همچنین در روغنهای مو و پوست و اغلب مواد چرب به کار می رود .

کاربردهای سوربیتول در صنعت

 سوربیتول به عنوان ماده جاذب الرطوبه و شکل پذیر در محدوده وسیعی از کاربردهایی غیر از کاربردهای غذایی از جمله در تنباکو و کاغذ استفاده می شود. گلوسیتول یونهای فلزی را تفکیک می کند و به علت در گالوانیزاسیون و سیاه قلم آلومینیوم استفاده می شود.

دیدگاه ها

Excellent, what a web site it is! This website gives useful information to us, keep it up. http://theelderscrolls5skyrimevolution225.ru/ skyrim [url]http://theelderscrolls5skyrimevolution225.ru[/url]

pQcBS6 http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com

a2eZal https://www.genericpharmacydrug.com

اضافه کردن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ های HTML قابل قبول نمی باشد.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

قالب دروپال فارسی‌سازی شده توسط دروپال کار