شما اینجا هستید

بنزوات سدیم

واردکننده بنزوات سدیم خوراکی

شرکت بازرگانی تیناکم محصول سدیم بنزوات Sodium benzoate را از کشور چین با برند فودکم وارد می نماید. شما مشتریان گرامی میتوانید این محصول را در بسته بندی های 25 کیلو گرمی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دلیل واردات مستقیم از ماخریداری نمایید. جهت کسب اطلاعات در مورد این محصول و خرید بنزوات سدیم با تلفنهای شرکت  تماس حاصل فرمائید.

مشخصات محصول

سدیم بنزوات

نامهای دیگر:بنزوات سدیم، Sodium benzoate
شکل: پودری و کریستال
فرمول شیمیایی: NaC7H5O2
رنگ: سفید
بنزوات سدیم چیست؟
بنزوات سدیم نمک مشتق شده از اسید بنزوئیک است و به عنوان یک ماده نگهدارنده در مواد غذایی و لوازم آرایشی استفاده می شود و به همین شکل محلول در آب است. بنزوات سدیم از خنثی سازی اسید بنزوئیک توسط هیدروکسید سدیم تولید شده است. سدیم بنزوات در علوم صنایع غذایی با نام اختصاری E211 می باشد.

چگونه بنزوات سدیم ساخته شده می شود؟
هنگامی که شما ترکیب یک اسید و یک پایه، در نتیجه یک نمک است. هنگامی که شما هیدروکسید سدیم با اسید هیدروکلریک مخلوط، شما کلرید سدیم، نمک است. هنگامی که شما هیدروکسید سدیم و اسید بنزوئیک مخلوط شما بنزوات سدیم است.

کاربرد بنزوات سدیم

غذاهای طبیعی حاوی بنزوات سدیم
بنزوات سدیم در غذاهای یافت نشد مگر اینکه آن را به عنوان ماده نگهدارنده به  محصولات خوراکی اضافه کنند. غلظت بالایی از اسید بنزوئیک در برخی از انواع توت ها پیدا شده است. سیب، آلو، دارچین، میخک و دیگر مواد غذایی از جمله شیر حاوی اسید بنزوئیک هستند. این است که در بسیاری از گیاهان، حیوانات و شیر یافت میشود.
مکانیسم نگهدارندگی غذا
این مکانیسم با جذب اسید بنزوئیک توسط سلول آغاز میشود. اگر PH داخل سلولی  به 5 یا پایین تر افت کند، فرآیند تخمیر گلوکز فسفوفروکتوکیناس به شدت کاهش می یابد،  و مانع از رشد و بقا از میکروارگانیسم ها که باعث فساد مواد غذایی هستند میشود.
موارد استفاده سدیم بنزوات:
بنزوات سدیم یک ماده‌ی نگهدارنده‌ی غذایی است و در محیط اسیدی از فعالیت باکتری‌ها و قارچ‌ها جلوگیری می‌کند. این ماده بیش از همه در غذاهای اسیدی مثل چاشنی‌های سالاد (سرکه)، نوشابه‌های گازدار (اسید کربنیک)، مرباها و آبمیوه‌ها (اسید سیتریک)، ترشی‌جات (سرکه)، و سس‌ها استفاده می‌شود. همچنین در مواد دیگر مانند برخی داروها و شامپوها نیز به عنوان نگهدارنده بکار می‌رود. این ماده همچنین در مواد آتش‌بازی به عنوان سوخت ترقه‌های موشکی به‌کار می‌رود زیرا به‌سرعت می‌سوزد و صدای سوت تولید می‌کند.

Tags: 

دیدگاه ها

Excellent post however I was wanting to know if you could write a litte more on this topic? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more. Bless you! Here is my homepage fuck it (http://judybush.bravesites.com)

اضافه کردن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ های HTML قابل قبول نمی باشد.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

قالب دروپال فارسی‌سازی شده توسط دروپال کار