شما اینجا هستید

ادتا چیست

ادتا چیست

ادتا (EDTA) چیست ؟

ادتا (اتیلن دی آمین تترا استیک اسید) ترکیبی از کاتیون های چندگانه از جمله یون های کلسیم می باشد که در مصارف خانگی و صنعتی کاربرد زیادی دارد همچنین در زمینه های کشاورزی و پزشکی نیز بکار می رود ساختار آن یک آمینو اسید است و به اختصار آن را EDTA  می گویند.

کاربرد ادتا (EDTA) :

در بخش پزشکی ادتا به مواد معدنی و فلزات متصل می شود و به حذف آنها از بدن کمک می کند.

در بخش صنایع بطور گسترده برای جدا کردن یونهای فلزی موجود در محلول های آبی مورد استفاده قرار میگیرد به عنوان مثال رد صنعت نساجی باعث جلوگیری از تغییر رنگ در محصولاتی که با رنگ سر کار دارند می شود و همچنین در بخش صنعت (عکاسی ، مواد شوینده ، مواد پاک کننده خانگی ، کشاورزی،کاغذ و خمیر، آبکاری فلزات) در تولید مواد شوینده و محصولات مراقبت از پوست نیز استفاده میشود.

بصورت کلی ادتا  به مدت پنجاه سال است که به عنوان یک ماده ای که بسیار شناخته شده مورد استفاده قرار گرفته است. این ماده کلیت دهنده از اثرات نامناسب یونهای فلزی جلوگیری می کند، استفاده از آن به عنوان یک ماده افزودنی در صنایع غذایی شناخته شده است  و برای درمان مسمومیت در بدن انسان مورد تأیید قرار گرفته است. این ماده زیست تخریب پذیر بوده و سطح طبیعی آن در محیط زیست تأثیری بر زندگی آبزیان ندارد. همچنین می توان از آن در صنعت آب و منابع آبی  بهره جست. کاربردهای فراوان آن در زمینه های مختلف بسیار زیاد بوده است و میتوان از آن در صنایع مختلف استفاده نمود.

فروش ادتا (EDTA):

شرکت تیناکم آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز ، مواد مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت است و می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت ما سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

 

محصولات: 

دیدگاه ها

ادتا (EDTA) چیست ؟

ادتا دو سدیم با چهار سدیم چه فرقی دارند

قیمت هر کیلو ادتا چقدره

ادتا بسته بندیش چقدره

ادتا را از کجا میشه تهیه کرد

ادتا

اضافه کردن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ های HTML قابل قبول نمی باشد.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

قالب دروپال فارسی‌سازی شده توسط دروپال کار